سایت جامع ایرانیان مقیم ترکیه

گردشگران موتورسوار فرانسوی به ایران رسیدند

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

بیش از ۳۰ نفر از گردشگران موتورسوار فرانسوی از پاریس حرکت کردند تا به ایران بیایند و سفر خود را در اصفهان به پایان برسانند.

چمدان :  سال ۱۹۷۲ گروهی از  گردشگران فرانسوی با موتورسیکلت از پاریس تا اصفهان سفر کردند و خاطره‌ای به یاد ماندنی از این سفر بر جای گذاشتند.

اکنون بعد از  گذشت ۴۶ سال از این اتفاق این سفر دوباره تکرار می شود. بیش از ۳۰ نفر از جهانگردان با تجربه فرانسوی با ۲۰ موتورسیکلت مجهز  از پاریس حرکت کردند تا به اصفهان  بروند و خاطره گروه جهانگردان قبلی را زنده کنند.

یکی از این گردشگران به خبرنگار چمدان می‌گوید: «ایران شهرهای بسیار زیبایی دارد  و ما  برای دیدن آنها این سفر را آغاز کرده‎ایم.  ما از پاریس حرکت کردیم  و از کشورهای  آلمان، اتریش، مجارستان، رومانی، بلغارستان و ترکیه عبور کردیم تا به ایران برسیم و در نهایت به مقصد سفرمان یعنی اصفهان برویم در این میان از برخی شهرهای ایران همانند رشت و  تهران نیز بازدید می‌کنیم. این اولین باری است که ما به ایران آمده‌ایم.»

این جهانگردان افراد با تجربه‌ای هستند که تصویر پرچم کشورهای مختلف بر روی موتورسیکلت‌هایشان نشان می‌دهد که به بسیاری از کشورهای ایران سفر کرده‌ اند. آنها روز  سه‌شنبه از طریق مرز بازرگان به ایران وارد شدند.